حفظ دندان شیری کودکان با عصب کشی و درمان ریشه

حفظ دندان شیری کودکان با عصب کشی و درمان ریشه

حفظ دندان شیری کودکان با عصب کشی و درمان ریشه

حفظ دندان شیری کودکان با عصب کشی و درمان ریشه
دندان درد در هر سنی ممکن است مانند دندان درد کودکان اتفاق بیفتد. همانگونه که در بزرگسالان عصب کشی برای رفع درد دندان استفاده می شود،در کودکان نیز برای حفظ دندان های شیری باید درمواردی از عصب کشی استفاده کرد تا بچه ها از نعمت دندان شیری محروم نگردند. این کار روش خاص خود را دارد. عصب کشی، درمان ریشه دندان، درمان کیست ریشه دندان و ترمیم ریشه ی آن توسط دندانپزشک کودکان انجام می شود که با نمونه های مشابه در بزرگسالان متفاوت است.

slider4

اگر چه اهداف اولیه ریشه درمانی در درمان دندان درد کودکان مشابه بزرگسالان حذف عفونت و التهاب مزمن و در نتیجه از بین بردن درد است، مشکلات و ملاحظات مخصوصی وجود دارد. بافت پالپ دندان شیری زودتر از دندان دائمی دچار پوسیدگی می شود . همچنین اتاقک پالپ با شاخک های پالپ گسترده ای که دارد نسبتا بزرگ تر است. کانال های ریشه دندان های آسیای شیری غیرمنظم و روبان شکل هستند. زخم های ریشه مرتبط با دندان های آسیای شیری معمولا در حالت طبیعی در بین ریشه ها هستند تا نوک ریشه ها. دلیل این امر وجود کانال های جانبی در کف باریک اتاقک پالپ است.

در صورتی که فکر می کنید کودک شما برای عصب کشی بیش از حد کوچک است، تجدید نظر کنید. هیچ محدودیت سنی ای برای این روش درمانی وجود ندارد. در صورتی که دندان شیری دچار آسیب دیدگی شده باشد، یا در صورتی که پوسیدگی داخل ریشه های دندان کودک گسترش پیدا کرده باشد، عصب کشی برای ثابت کردن وضعیت دندان نیاز است.

عصب کشی باعث از بین بردن عفونت در پالپ ، بافت زنده داخل ریشه های دندان، می شود. پالپ شامل عصب های دندان است، بنابراین دندان درد اغلب نشان دهنده این است که پوسیدگی به پالپ رسیده است. در هنگام انجام عصب کشی، باید در ذهن خود داشته باشیم که ریشه های دندان شیری به عنوان بخشی از فرآیند طبیعی جذب می شوند که در آن کودک برای رشد دندان های دائمی که جایگزین دندان های شیری می شوند، فضا ایجاد می کنند.

در صورتی که کودک در اثر تغییردما یا فشار، یا خوردن شیرینی یا خوراکی های اسیدی دچار دندان درد شود نشان دهنده پوسیدگی یاعفونت گسترده پالپ و ناحیه مجاور است. و در صورتی که دندان شیری زودتر از موعد بیفتد، یک ناهنجاری دندانی به آسانی بوجود می آید. بنابراین تمام تلاش خود را می کنیم تا دندان شیری کودک سرجای خود قرار گیرد تا دندان دائمی به درستی در زیر آنها در داخل فک کودک رشد کنند. در چنین مواردی، دندان پزشک متخصص کودکان دندان را عصب کشی می کند. در صورت امکان، ریشه درمانی برای دندان شیری بهتر از کشیدن آن است. با این کار کودک می تواند از کل کارایی دندان، فک و زبان خود بهره ببرد، مانع از اختلال در صحبت کردن می شود و باعث می شود دندان دائمی در مکان مناسبی قرار بگیرد.

درمان ریشه برای دندان های شیری قابل انجام است.اگر چه دندان شیری در نهایت خواهد افتاد، اما تا زمانی که این دندان ها به صورت طبیعی بیفتند، برای جویدن و صحبت کردن اهمیت دارند. آنها همچنان فضا را برای جایگزین شدن دندان های دائمی حفظ می کنند. در صورتی که دندان شیری بچه خیلی زود بیفتد، دندان مجاور به فضای خالی منتقل می شود. این کار باعث جلوگیری از رشد دندان دائمی یا کج درآمدن آن می شود.
همانطور که توضیح داده شد، مشکلات دندانی در کودکان می تواند بسیار ناخوشایند باشند. به هر حال متخصص دندان پزشکی کودکان به راحتی می توانند با معاینه ی دقیق بهترین راه حل را برای درمان دندان کودکان را به کار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =